Dziś w kościele św. Jana Chrzciciela w Legnicy świętowany był jubileusz działalności drużyny "Kedyw" im. gen. Stefana „Grota” Roweckiego legnickiego hufca ZHP. Od początku jej istnienia drużynowym jest phm. Artur Torbiński.
Świętowanie rozpoczęło się Mszą św., której przewodniczył biskup legnicki Andrzej Siemieniewski wraz z towarzyszącymi mu kapłanami. Zaproszeni zostali harcerze, władze legnickiego hufca, przyjaciele hufca oraz goście.
Druga część jubileuszu świętowana była w ogrodach parafii o. franciszkanów, gdzie były przemówienia, prezenty i tort. Ostatnim momentem święta będzie spotkanie w Lasku Złotoryjskim z udziałem harcerzy, rodziców i zaproszonych gości, które zakończy się rozpaleniem obrzędowego ogniska harcerskiego Watry.
Dla drużyny i jej członków szczególnie ważne są: tradycja, historia, patriotyzm. Do jej najważniejszych działań w ostatnich latach należą m.in. wyjazdy na akcję “Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia”, w ramach której porządkowane są polskie cmentarze na Ukrainie. “Kedyw” bierze udział w rajdach, biwakach i zlotach harcerskich. Odnosi sukcesy na festiwalach piosenek. Stawia na kontakt harcerzy z przyrodą. Organizuje własne obozy i zimowiska. Reprezentuje ZHP ze sztandarem legnickiego Hufca na uroczystościach państwowych, samorządowych i religijnych.
Modlitwa harcerska na zakończenie Mszy św.
Film Grażyny Orłowskiej-Sondej na 40 urodziny 710 DW KEDYW