Katedra Legnicka szykuje się do uczczenia patronów diecezji i miasta




Modlitwa, koncert uwielbienia i festyn parafialny. Katedra Legnicka szykuje się do uczczenia swoich patronów. W poniedziałek 29 czerwca przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Święci Piotr i Paweł od wieków są związani z Legnicą. Są patronami diecezji, katedry, a także miasta. Uroczystości odpustowe rozpoczną się już w niedzielę 28 czerwca. O godz. 18.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza św., której przewodniczyć będzie biskup pomocniczy Piotr Wawrzynek. Po Eucharystii zaplanowano koncert uwielbienia połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu. Główne uroczystości odpustowe odbędą się w poniedziałek, 29 czerwca. Pierwsza uroczysta Msza Święta zostanie odprawiona o godzinie 12.00 z udziałem kapituły katedralnej. Drugą uroczystą Eucharystię zaplanowano na godzinę 18.30. Natomiast w sobotę o 18.00 w ogrodzie przy plebanii zaplanowano piknik rodzinny. Na uroczystości zaprasza ks. Robert Kristman – proboszcz Katedry.