4 maja świętują kominiarze, strażacy i hutnicy




Reklama


Reklama


4 maja przypada dzień św. Floriana. To święto kominiarzy, strażaków i hutników. Hutnictwo to duża część działalności KGHM, a ogień to drugi żywioł po ziemi, z którym pracują hutnicy w miedziowym zagłębiu. O godz. 12.00 w kościele św. Tadeusza Apostoła w Legnicy zostanie odprawiona Msza św. w intencji hutników, strażaków i innych służb, którym patronuje św. Florian. Mówi ks. Stanisław Araszczuk- duszpasterz ludzi pracy i Solidarności.


Po Mszy św. o godz. 13.30 hutnicy złożą kwiaty pod pomnikiem św. Floriana przed siedzibą Huty Miedzi Legnica.

 



Reklama


Reklama