13-tki już na kontach emerytów i rencistów




Reklama


Reklama


Dolnośląscy seniorzy w kwietniu dostali od ZUS ponad 1,3 mld zł w ramach dodatkowej, 13-tej emerytury. W skali kraju, na konta seniorów, ZUS przelał ponad 14,1 mld zł. Wypłaty pieniężne popłynęły do osób uprawnionych automatycznie - razem z kwietniową emeryturą lub rentą. Mówi Iwona Kowalska-Matis regionalna rzeczniczka prasowa ZUS na Dolnym Śląsku.


 W 2026 roku wysokość świadczenia odpowiadała najniższej emeryturze po waloryzacji i wynosiła 1978,49 zł brutto. Z kwoty trzynastej emerytury nie były dokonywane żadne potrącenia. 

 



Reklama


Reklama