Dolnośląscy seniorzy w kwietniu dostali od ZUS ponad 1,3 mld zł w ramach dodatkowej, 13-tej emerytury. W skali kraju, na konta seniorów, ZUS przelał ponad 14,1 mld zł. Wypłaty pieniężne popłynęły do osób uprawnionych automatycznie - razem z kwietniową emeryturą lub rentą. Mówi Iwona Kowalska-Matis regionalna rzeczniczka prasowa ZUS na Dolnym Śląsku.
Update Required To play the media you will need to either update your browser to a recent version or update your Flash plugin.
W 2026 roku wysokość świadczenia odpowiadała najniższej emeryturze po waloryzacji i wynosiła 1978,49 zł brutto. Z kwoty trzynastej emerytury nie były dokonywane żadne potrącenia.
Reklama
Reklama