Milion złotych na wsparcie pszczelarzy na Dolnym Śląsku




Reklama


Reklama


Milion złotych na wsparcie pszczelarzy, rozwój pasiek edukacyjnych i działania na rzecz bioróżnorodności – Samorząd Województwa Dolnośląskiego kontynuuje program, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jednym z głównych elementów programu jest zakup tzw. ciasta pszczelego, które wspiera rozwój rodzin pszczelich w okresach niedoboru pożytku. W ubiegłym roku do pszczelarzy trafiło ok. 80 ton preparatu. W tym roku zapotrzebowanie jest jeszcze większe. Mówi Waldemar Kudła, prezes Związku Pszczelarzy Ziemi Legnickiej. 



Na Dolnym Śląsku trwa również akcja nasadzenia drzew miododajnych finansowane z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Mówi  Natalia Gołąb, członkini Zarządu Województwa Dolnośląskiego.  


Do tej pory  na Dolnym Śląsku posadzono już ponad 10 tys. miododajnych drzew.



Reklama


Reklama