Było kino będzie inkubator




Reklama


Reklama


W Legnicy podpisano umowę na stworzenie „Legnickiego Inkubatora Przedsiębiorczości”. Powstanie ono w dawnym Kinie Ognisko. Ma to być nowoczesne centrum innowacji, wspierające lokalne firmy i start-upy. Mówi marszałek województwa dolnośląskiego Paweł Gancarz


Historyczny budynek w sercu miasta, który przez prawie dwie dekady pozostawał zapomniany, przejdzie spektakularną metamorfozę. W obiekcie powstaną nowoczesne powierzchnie biurowe, strefy coworkingu, sale spotkań, konferencyjne oraz warsztatowe, wyposażone w niezbędny sprzęt i oprogramowanie. Budynek będzie w pełni dostępny architektonicznie (m.in. dzięki instalacji windy) oraz zarządzany w sposób energooszczędny. Zaplanowano wdrożenie systemu zarządzania budynkiem (BMS), wentylację z odzyskiem ciepła oraz oświetlenie LED. Mówi prezydent Legnicy Maciej Kupaj.

„Legnicki Inkubator Przedsiębiorczości w dawnym kinie Ognisko powstanie za blisko 25,5 miliona złotych. Pieniądze pochodzą z Unii Europejskiej. Obiekt ma zostać otwarty 31 sierpnia 2028 r.



Reklama


Reklama