Ponad 270 tys. wniosków 800+ od dolnośląskich rodziców




Reklama


Reklama


Rodzice złożyli do tej pory ponad 3,5 mln wniosków o świadczenie 800+ na nowy okres 2026/2027. Dotyczą one niemal 5 mln dzieci. ZUS przypomina, że aby nie stracić pieniędzy - nawet jeśli wypłata nie będzie ciągła - wniosek można wysłać najpóźniej do 30 czerwca. Na Dolnym Śląsku złożono 270 tys. wniosków, na 352 tys. dzieci. Mówi Iwona Kowalska-Matis, regionalny rzecznik ZUS na Dolnym Śląsku 


 Nowy okres świadczeniowy rozpocznie się 1 czerwca 2026 r. i potrwa do 31 maja 2027 r. Rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski wyłącznie elektronicznie. Osoby, które złożyły wniosek do 30 kwietnia, zachowają ciągłość wypłaty świadczenia. Do nich pierwsze pieniądze za nowy okres trafią najpóźniej do końca czerwca. Z kolei rodzice i opiekunowie, którzy złożą wniosek w maju lub czerwcu, nadal otrzymają świadczenie za czerwiec. 

 



Reklama


Reklama