Rozpoznajesz te osoby? Daj znać policji




Reklama


Reklama


Legniccy policjanci prowadzą dochodzenie w sprawie oszustw na szkodę dwóch mieszkańców miasta. Straty osób pokrzywdzonych wynoszą 17 tys. złotych. Sprawa dotyczy oszustwa internetowego, w którym wykorzystano m.in przejęcie kont w mediach społecznościowych. Sprawca rozesłał wiadomości z prośbą o pilne opłacenie zamówienia, nakłaniając do przekazania kodu BLIK. W drugim przypadku pokrzywdzony, wystawiając przedmiot na sprzedaż w internecie, został oszukany przez osobę podszywającą się pod kupującego, która przesłała fałszywy link i doprowadziła do utraty pieniędzy. Udało się ustalić, że wypłat środków z bankomatów dokonano w Warszawie przy Placu Konstytucji 6 oraz w Żyrardowie przy ul. Okrzei 1. Zabezpieczono monitoringi, na których zarejestrowano wizerunki osób mogących mieć związek z tym przestępstwem, określanych jako „odbieraki” środków pieniężnych. Funkcjonariusze publikują kadry z monitoringu i zwracają się z prośbą do wszystkich osób, które rozpoznają osoby widoczne na zdjęciach lub posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu ich tożsamości, o kontakt z policjantami prowadzącymi sprawę. Wszelkie informacje należy przekazywać do Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, powołując się na numer sprawy: WR.183.RSD.148.2026. Osobą prowadzącą postępowanie jest asp. sztab. Joanna Szławieniec, tel. 47 874 15 89, e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Gwarantowana jest anonimowość.

 



Reklama


Reklama