Legnickie pogotowie ratunkowe ma mieć nową siedzibę. Ma być ona wybudowana przy ul. mikołaja Kopernika. Grunt potrzebny pod budowę miasto Legnica chce nieodpłatnie przekazać marszałkowi województwa, który jest właścicielem pogotowia. Na tę darowiznę działki musi jednak wyrazić zgodę rada miejska Legnicy. Mówi Maciej Kupaj, prezydent Legnicy
Update Required To play the media you will need to either update your browser to a recent version or update your Flash plugin.
O nieodpłatne przekazanie działki wystąpił marszałek województwa. Jeśli do tej darowizny dojdzie, zastrzeżenie jest jedno: grunt może być wykorzystany tylko na realizację celu publicznego, czyli pod budowę nowej stacji pogotowia ratunkowego. Jeśli nie- marszałek będzie zobowiązany do zwrotu działki.
Reklama
Reklama