Na 15 lat więzienia dla Krzysztofa P., który zadał śmiertelne ciosy nożem




Reklama


Reklama


15 lat więzienia- taki wyrok zapadł w Sądzie Okręgowym w Legnicy w głośnej sprawie tzw. "nożownika z Rzeczypospolitej". W marcu ub. roku Krzysztof P. najpierw został brutalnie zaatakowany przez dwóch mężczyzn. Potem role się odwróciły: to zaatakowany wcześniej Krzysztof P. nożem ranił  Mariusza F,, a Piotrowi O. zadał śmiertelne ciosy. Mówi sędzia Kazimierz Leżak


 Obrona Krzysztofa P. stała na stanowisku, że ten działał w ramach obrony koniecznej. Zdaniem prokuratury materiał dowodowy wskazywał na zabójstwo. Sąd do końca nie podzielił stanowiska  ani jednej, ani drugiej strony. Przyjął natomiast, że Krzysztof P.. nie chciał zabić. Chciał się zemścić za to, że został  zaatakowany.

Oskarżonego w tej sprawie Krzysztofa P. nie było na sali sądowej podczas ogłoszenia wyroku, który nie jest prawomocny.



Reklama


Reklama