Nawałnice przeszły przez powiat jaworski. FOTO




Reklama


Reklama


Powalone drzewa, przygniecione auta, podtopienia, zalane piwnice, zerwane linie energetyczne. To skutki sobotnich i niedzielnych nawałnic, które przeszły przez Jawor i powiat jaworski, który ponownie wczoraj znalazł się pod wpływem silnej komórki burzowej. Przyniosła ona bardzo intensywne opady deszczu oraz silne porywy wiatru. O sytuacji mówi st. kpt. Andrzej Mitek dowódca JRG Jawor. 


Na terenie Gminy Jawor został powołany sztab kryzysowy w związku z intensywnymi opadami deszczu, których poziom znacząco odbiega od normy. Tak silnych opadów w ostatnim czasie nie notowano.



Reklama


Reklama