Tajwański gigant ulokuje swoją inwestycję na Dolnym Śląsku




Reklama


Reklama


Miliardowa inwestycja, tysiące miejsc pracy. W Miękini na Dolnym Śląsku powstanie fabryka półprzewodników i serwerów dla sektora AI. O tym, że tajwański gigant - firma Foxconn- chce tu zlokalizować swój park technologiczny poinformowano podczas Taiwan Expo, które od wczoraj odbywa się w Warszawie. Ten projekt wzmocni pozycję Dolnego Śląska jako jednego z najważniejszych europejskich ośrodków rozwoju nowych technologii . Mówi Paweł Gancarz, marszałek woj. dolnośląskiego


 Inwestycja tajwańskiego giganta ma powstać na terenach Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej -  tych samych, gdzie swoje fabryki miał ulokować Intel. Podczas Expo ze strony tajwańskiej nie padły konkretne daty, kiedy inwestycja Foxconna miałaby ruszyć. 



Reklama


Reklama