Wcześniej wiało tu trochę PRL-em, dziś widać tu XXI wiek. Szkoła podstawowa nr 1 w Złotoryi ma jeden z najnowocześniejszych w regionie gabinetów dentystycznych. Ta zmiana była możliwa dzięki wsparciu ze strony Fundacji KGHM Polska Miedź, która przekazała pieniądze na zakup nowego fotela dentystycznego i autoklawu, czyli urządzenia do sterylizacji narzędzi. To serce każdego gabinetu dentystycznego. Podczas oficjalnego otwarcia obecny był burmistrz Złotoryi, Paweł Kulig
Update Required To play the media you will need to either update your browser to a recent version or update your Flash plugin.
Gabinet w złotoryjskiej szkole prowadzi lokalna przychodnia, która ma podpisany kontrakt z NFZ, a zatem nie tylko dzieci i i młodzież, ale i pacjenci z zewnątrz korzystają tu z bezpłatnego leczenia.
Reklama
Reklama