Jeden z najnowocześniejszych gabinetów dentystycznych w szkole




Reklama


Reklama


Wcześniej wiało tu trochę PRL-em, dziś widać tu XXI wiek. Szkoła podstawowa nr 1 w Złotoryi ma jeden z najnowocześniejszych w regionie gabinetów dentystycznych. Ta zmiana była możliwa dzięki wsparciu ze strony Fundacji KGHM Polska Miedź, która przekazała pieniądze na zakup nowego fotela dentystycznego i autoklawu, czyli urządzenia do sterylizacji narzędzi. To serce każdego gabinetu dentystycznego. Podczas oficjalnego otwarcia obecny był burmistrz Złotoryi, Paweł Kulig


Gabinet w złotoryjskiej szkole prowadzi lokalna przychodnia, która ma podpisany kontrakt z NFZ, a zatem nie tylko dzieci i i młodzież, ale i pacjenci z zewnątrz korzystają tu z bezpłatnego leczenia.



Reklama


Reklama