Wystawa pokonkursowa Międzynarodowego Salonu Sztuki Dziecięcej 2021




XXXI konkurs plastyczny Międzynarodowego Salonu Sztuki Dziecięcej Jawor – Turnov 2021 rozstrzygnięty. W Muzeum Regionalnym w Jaworze już można oglądać pokonkursową wystawę prac. W lutym przyszłego roku wystawa pojedzie do czeskiego Turnova. 


Komisja konkursowa w składzie: Aldona Staroń – magister sztuki – przewodnicząca, Lada Capoušková – nauczyciel – artysta plastyk, Milada Kořínková – plastyk, Dorota Giers Lisowska – plastyk i Teresa Chołubek-Spyt – historyk sztuki, dokonała rozstrzygnięcia w czterech kategoriach wiekowych - nagrodziła i wyróżniła 22 prace.

 

I Kategoria Przedszkola : 1 miejsce - Pola Duda, 6 lat, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Męcince, 2 miejsce - Eliza Rudnik, 5 lat, Przedszkole Publiczne nr 4 w Jaworze, 2 miejsce - Jakub Kovář, 6 lat, Mateřská škola Turnov-Mašov, 3 miejsce - Vilém Vistr, 6 lat, Lesní klub Skaláček, 3 miejsce - Zofia Wiśniewska, 5 lat, Przedszkole Publiczne nr 2 w Jaworze, Wyróżnienia: Oliwia Moroz, 5 lat, Przedszkole Niepubliczne Prymusek w Jaworze, Bartłomiej Koprianiuk, 6 lat, Przedszkole Publiczne nr 8 w Jaworze , Ina Wichłacz, 6 lat, Szkoła Podstawowa w Lipie, Olgierd Tabisz, 4 lata, zgłoszenie indywidualne.

 

II Kategoria 7 – 10 lat: 1 miejsce - Tadeáš Boura, 8 lat, SVČ Žlutá ponorka Turnov, 2 miejsce - Oliwia Augustyńska, 9 lat, Szkoła Podstawowa nr 5 w Jaworze, 2 miejsce - Anežka Maráková, 7 lat, SVČ Žlutá ponorka Turnov, 3 miejsce - Maciej Staroń, 8 lat, Szkoła Podstawowa nr 5 w Jaworze.

 

III Kategoria 11 – 13 lat: 1 miejsce - Jonatán Rákosník, 12 lat, ZŠ 28. října Turnov, 2 miejsce -Wojciech Grynszpan, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaworze, 2 miejsce - Alena Štaflová, 12 lat, SVČ Žlutá ponorka Turnov, 3 miejsce - Borys Fedorczuk, 11 lat, Szkoła Podstawowa w Budziszowie Wielkim, Wyróżnienie - Pola Furmanik, 11 lat, Prywatna Pracownia „LOOK INSIDE” w Jaworze.

 

IV Kategoria 14 – 18 lat: 1 miejsce - Emilia Kapiec, 17 lat, I LO w Jaworze, 2 miejsce - Hana Diepoldová, 15 lat, SVČ Žlutá ponorka Turnov, 3 miejsce - Nadia Brzezińska, 15 lat, I LO w Jaworze, 3 miejsce - Nikola Sowińska, 14 lat, Szkoła Podstawowa w Budziszowie Wielkim.



Reklama


Reklama