Koszykarskie zmagania w Polkowicach. Jubileuszą edycję Streetball Polkowice 2026 wygrały „Pantery” z Polkowic oraz zespół „Coco Jambo 3×3” z Wrocławia. Do koszykarskich pojedynków na boiskach zewnętrznych polkowickiego Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy stanęły 72 drużyny. Turniej rozegrano w kategoriach: przedszkolaki, klasy: I-III, IV-VI oraz VII-VIII, szkoły średnie/technikum, open kobiet i open mężczyzn. Mecze grupowe, w zależności od kategorii wiekowej, trwały od sześciu do dziesięciu minut. W kategorii open kobiet wygrały „Pantery” z Polkowic, w składzie: Justyna Jeziorna, Julia Jeziorna, Klaudia Pilichowska, Katarzyna Bajus. – Zawsze stawiamy sobie najwyższe cele. Nie lubimy przegrywać. W zeszłym roku wygrałyśmy turniej, teraz też się udało – mówi Justyna Jeziorna, kapitan drużyny. Wśród mężczyzn zwyciężył zespół Coco Jambo 3×3 z Wrocławia. – Przyjechaliśmy wygrać ten turniej. Gramy w Polkowicach od lat. W ubiegłym roku zajęliśmy drugie miejsce, a teraz wygraliśmy. Plan został zrealizowany – mówi Grzegorz Olech, kapitan drużyny. Konkurs rzutu za trzy punkty wygrali: Natalia Jankowska i Krzysztof Bolecki. Wpisowe z konkursu oraz z kategorii szkół średnich o open zostało przekazane na cel charytatywny. W tym roku zbierano pieniądze dla absolwentki Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach – Zuzanny, która walczy z glejakiem IV stopnia. W sumie zebrano 5710 złotych. Honorowy patronat nad imprezą objęli burmistrz Polkowic Wiesław Wabik i starosta polkowicki Kamil Ciupak. – To jest jedna z ciekawszych imprez sportowych nie tylko w Polkowicach, ale na Dolnym Śląsku. Minęło właśnie dziesięć lat. Świetnie, że nadal ten turniej trwa i się rozwija – mówi burmistrz Wiesław Wabik. – Wspieranie każdej imprezy, która prowokuje dzieci i młodzież do ruchu jest godna uwagi. Wspólnie tworzymy tę wspaniałą imprezę – dodaje starosta Kamil Ciupak. – Świetna popularyzacja dyscypliny olimpijskiej. Ważne jest to, żeby zachęcać dzieci i młodzież do gry w koszykówkę – mówi na koniec Piotr Borys, wiceminister sportu i turystyki. Podczas jubileuszowej edycji turnieju fundatorzy nagród nie zawiedli. Gmina Polkowice była głównym sponsorem wydarzenia. Przeznaczyła na ten cel 25 tysięcy złotych.
Reklama
Reklama