W Sanktuarium św. Jacka w Legnicy spotkali się członkowie Apostolatu Margaretka z diecezji legnickiej. Przyjechały wspólnoty m.in. z Jeleniej Góry, Gryfowa Śląskiego, Bolesławca, Grudzy, Mirska, Zgorzelca i Legnicy. Margaretki to osoby, które codziennie modlą się za konkretnych kapłanów. Święty Jan Maria Vianney powiedział, że nie ma złych kapłanów. Są tylko tacy, za których wierni za mało się modlą. Dlatego też w wielu parafiach powstają grupy zwane MARGARETKAMI, które codziennie modlą się za księży. Spotkanie rozpoczęło nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz konferencja "Wydarzenie eucharystyczne wezwaniem do wiary odważnej i żywej", którą wygłosił ks. Andrzej Ziombra- kustosz sanktuarium. Następnie została odprawiona Msza święta, której przewodniczył i homilię wygłosił biskup pomocniczy Piotr Wawrzynek. Istotą Apostolatu Margaretka, jest codzienna modlitwa za konkretnych kapłanów. Jako logo ruchu wybrano margaretkę - czyli polny kwiat. W centrum kwiatu wpisuje się imię kapłana, natomiast na płatkach imiona siedmiu osób, które zobowiązały się do modlitwy.
