• SŁUCHAJ ONLINE
Grali w koszykówkę i pomagali




Reklama


Reklama


Koszykarskie zmagania w Polkowicach. Jubileuszą edycję Streetball Polkowice 2026 wygrały „Pantery” z Polkowic oraz zespół „Coco Jambo 3×3” z Wrocławia. Do koszykarskich pojedynków na boiskach zewnętrznych polkowickiego Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy stanęły 72 drużyny. Turniej rozegrano w kategoriach: przedszkolaki, klasy: I-III, IV-VI oraz VII-VIII, szkoły średnie/technikum, open kobiet i open mężczyzn. Mecze grupowe, w zależności od kategorii wiekowej, trwały od sześciu do dziesięciu minut. W kategorii open kobiet wygrały „Pantery” z Polkowic, w składzie: Justyna Jeziorna, Julia Jeziorna, Klaudia Pilichowska, Katarzyna Bajus. – Zawsze stawiamy sobie najwyższe cele. Nie lubimy przegrywać. W zeszłym roku wygrałyśmy turniej, teraz też się udało – mówi Justyna Jeziorna, kapitan drużyny. Wśród mężczyzn zwyciężył zespół Coco Jambo 3×3 z Wrocławia. – Przyjechaliśmy wygrać ten turniej. Gramy w Polkowicach od lat. W ubiegłym roku zajęliśmy drugie miejsce, a teraz wygraliśmy. Plan został zrealizowany – mówi Grzegorz Olech, kapitan drużyny. Konkurs rzutu za trzy punkty wygrali: Natalia Jankowska i Krzysztof Bolecki. Wpisowe z konkursu oraz z kategorii szkół średnich o open zostało przekazane na cel charytatywny. W tym roku zbierano pieniądze dla absolwentki Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach – Zuzanny, która walczy z glejakiem IV stopnia. W sumie zebrano 5710 złotych. Honorowy patronat nad imprezą objęli burmistrz Polkowic Wiesław Wabik i starosta polkowicki Kamil Ciupak. – To jest jedna z ciekawszych imprez sportowych nie tylko w Polkowicach, ale na Dolnym Śląsku. Minęło właśnie dziesięć lat. Świetnie, że nadal ten turniej trwa i się rozwija – mówi burmistrz Wiesław Wabik. – Wspieranie każdej imprezy, która prowokuje dzieci i młodzież do ruchu jest godna uwagi. Wspólnie tworzymy tę wspaniałą imprezę – dodaje starosta Kamil Ciupak. – Świetna popularyzacja dyscypliny olimpijskiej. Ważne jest to, żeby zachęcać dzieci i młodzież do gry w koszykówkę – mówi na koniec Piotr Borys, wiceminister sportu i turystyki. Podczas jubileuszowej edycji turnieju fundatorzy nagród nie zawiedli. Gmina Polkowice była głównym sponsorem wydarzenia. Przeznaczyła na ten cel 25 tysięcy złotych.



Reklama


Reklama
Legnica
Lubin
Polkowice
Jawor
Region
Reklama Reklama
Audycje
Adres
ul. Zielona 5/6
59-220 Legnica
tel. (76) 856-08-18

Sekretariat
tel. (76) 856-08-18
fax. (76) 856-06-66
[email protected]

Serwis/informacje
tel. (76) 856-08-88
[email protected]
[email protected]
Reklama
tel. (76) 856-07-77
tel. (76) 856-06-28
[email protected]

Studio
tel. (76) 852-53-54

Antena
tel. (76) 852-53-54
[email protected]

Konkursy
tel. (76) 852-53-54
Zgłoszenia o utrudnieniach
ruchu drogowego

[email protected]

Zgłoszenia wydarzeń
kulturalnych

[email protected]



Regulamin konkursów

Polityka prywatności
  • Adres
  • ul. Zielona 5/6
  • 59-220 Legnica
  • tel. (76) 856-08-18
  • Studio
  • tel. (76) 852-53-54
  • Konkursy
  • tel. (76) 852-53-54