We wtorek 23 czerwca odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. ks. prałata Józefa Gołębiowskiego w kościele Chrystusa Króla w Bolesławcu. Mszy św. przewodniczył bp Piotr Wawrzynek, homilię wygłosił bp Ignacy Dec - kolega kursowy. W Eucharystii uczestniczy wielu kapłanów, rodzina ks. Józefa, prezydent Bolesławca i przedstawiciele władz lokalnych, Solidarności, poczty sztandarowe, siostry zakonne i rzesza wiernych.
Ta świątynia to miejsce, które powstało dzięki poświęceniu i wysiłkowi ks. Józefa oraz parafian. Ks. Gołębiowski budował nie tylko kościół i zaplecze materialne, równocześnie rodziła się wspólnota. Dlatego licznie zebrani kapłani i wierni podziękowali najpierw Bogu za kapłaństwo i życie ks. Józefa, a następnie ks. Józefowi za ten dar, jakim jest świątynia, który pozostaje jako dziedzictwo i znak wspólnej drogi ku zbawieniu.
- To był pasterz, który pachniał swoimi owcami - tak powiedział bratanek ks. Józefa. Swoje życie i trud poświęcił Bogu i ludziom. - Ze spotkań rodzinnych wracał szybko, do swojego domu i do swojej rodziny - tej parafialnej - dodał. O miłości do Ojczyzny i poświęceniu dla spraw patriotycznych mówili min. Jan Filipek - działacz Solidarności oraz prezydent Piotr Roman. Przedstawiciele parafii dziękowali za naukę wiary i prowadzenie do Boga. Byli wikarzy - za uczenie kapłaństwa i cenną lekcję życia dla Kościoła.
Ostatnia droga śp. ks. Józefa Gołębiowskiego prowadziła aleją bolesławieckiego cmentarza na miejsce spoczynku, w miejscu dla zasłużonych. Ostatniemu pożegnaniu przewodniczył kolega kursowy bp senior diecezji świdnickiej Ignacy Dec. Ks. Prałata odprowadziło wiele osób, które swoją obecnością i modlitwą wyraziły wdzięczność dla kapłana za jego życie i oddanie Bogu i Kościołowi.
Więcej wkrótce......
Relacja z pożegnania ks. Józefa w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Legnicy, gdzie posługiwał wiele lat będąc na emeryturze.
Powstała nowa księga pamiątkowa śp. ks. prałata Józefa Gołębiowskiego. Serwis „świętej pamięci” to zbiór ksiąg pamiątkowych o osobach, których już nie ma z nami, ale wciąż pozostają w naszej pamięci. Na drodze życia codziennie spotykamy osoby, które mają wpływ na nasze życie, poglądy i decyzje. Dobrymi doświadczeniami takich spotkań warto podzielić się z innymi w postaci wspomnienia, anegdoty czy relacji ze wspólnych chwil. Świadectwa ich wiary sprawiają, że pamiętamy i wzrastamy w wierze.
Takie wspomnienie, świadectwo (nie kondolencje) można napisać w księdze pamiątkowej wchodząc na stronę: https://sp.katolicki.pl/ksiegi/ks-jozef-golebiowski-1941-2026
Księga jest moderowana, zatem treść zostanie opublikowana po zatwierdzeniu przez moderatora. Publikowanie fotografii jest możliwe pod warunkiem, że ma się do niej prawo lub zgodę autora.
