Nowe pojazdy, podobnie, jak cztery wcześniejsze, także promować będą Legnicki Festiwal Srebro oraz Teatr Modrzejewskiej w Legnicy. Miasto sfinalizowało w ten sposób zakup partii sześciu zeroemisyjnych pojazdów, które odmłodzą nieco tabor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Mówi prezydent Legnicy Maciej Kupaj.
Sukcesywna wymiana taboru na zeroemisyjne autobusy to nie tylko poprawa jakości powietrza, ale też obniżenie poziomu hałasu oraz na komfort i wygoda pasażerów. Mówi po. prezesa MPK w Legnicy jest Marek Janiga.
Legnickie MPK planuje ciągłą modernizację taboru, by osiągnąć poziom 30% pojazdów hybrydowych. 6 zeroemisyjnych autobusów kosztowało prawie 21,5 miliona złotych.
Reklama
Reklama
