Nadciąga fala upałów- z dnia na dzień będzie coraz cieplej. Najdotkliwiej odczuwać będą to nie tylko ci, którym przyjdzie pracować na otwartej przestrzeni w pełnym słońcu, ale i choćby ci, którzy nie mogą opuścić łóżka. Tak, jak pacjenci szpitali. W legnickiej placówce chorym zapewniono nie tylko opiekę medyczną, ale i dostęp do wody pitnej. Mówi Krzysztof Maciejak, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy
Ze względu na falę upałów dyrektor legnickiego szpitala podjął też decyzję o skróceniu czasu pracy pracowników administracyjnych oraz pracowników obsługi wykonujących pracę w pomieszczeniach nieposiadających klimatyzacji do 6 godzin dziennie, z zachowaniem prawa do pełnego wynagrodzenia. Z wiadomych względów nie można ograniczyć czasu pracy personelu medycznego, ale kierownicy mają zwrórcić uwagę na warunki pracy i organizować je tak, by były jak najmniej uciążliwe.
Reklama
Reklama
