• SŁUCHAJ ONLINE
Każdy chce być jak Ronaldo, czyli Liga Mistrzów w Męcince

W Gminie Męcinka odbył się Turniej Lata o Puchar Wójta Mirosława Brzozowskiego. W Lidze Mistrzów wzięło udział ponad 100 dzieci, która rywalizowała w dwóch kategoriach do lat 12 i od 12 do 16. Drużyny z każdej miejscowości w gminie walczyły o puchary i nagrody. Boiska przy Zespole Szkół im Mikołaja Kopernika w Męcince zostały opanowane przez młodych piłkarzy. Podczas zaciętych pojedynków I  miejsce w kategorii do lat 12 zdobyła drużyna ze Słupa.

II miejsce z Męcinki, III stopień podium przypadł zespołowi z Piotrowic, IV miejsce zdobyli zawodnicy z Chroślic a V druga drużyna z Męcinki.

Bramkarzem turnieju został Łukasz Skibiński z Męcinki
Nagroda Fair Play przypadła drużynie z Chełmca.

Podczas uroczystej gali wręczenia nagród Wójt Gminy Męcinka Mirosław Brzozowski oraz Elżbieta Witek, posłanka PiS, szefowa gabinetu premier Beaty Szydło wręczyli wszystkim uczestnikom medale oraz sportowe torby. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali puchary, piłki oraz sportowe gadżety. Nagrody Fair Play  dla poszczególnych drużyn ufundowała posłanka PiS Elżbieta Witek.

Turniej Lata o Puchar Wójta Gminy Męcinka przyciągnął na szkole boiska  całe rodziny. Młodym zawodnikiem kibicowali rodzice, znajomi, przyjaciele i koledzy z klasy. W trakcie imprezy młodsze dzieci, które nie brały udziału w zawodach też nie mogły się nudzić. Skakały na dmuchańcach, malowały sobie buźki, oraz brały udział w licznych konkursach z nagrodami. Zarówno dla zawodników, jak i kibiców dla pokrzepienia i nabrania sił czekała darmowa grochówka, kiełbasa z grila oraz woda i lody.

Równocześnie na trawiastym boisku w Męcince rywalizowały 4 drużyny z gminy Męcinka: KS Męcinka, KS Bazalt Piotrowice, LKS Chełmiec oraz  LKS Platan Sichów. Mistrzem po zaciętej grze została drużyna KS Męcinka i to ona zdobyła Puchar Lata ufundowany przez wójta gminy.