Jest akt oskarżenia w głośnej sprawie kradzieży amunicji należącej do amerykańskiej armii. Do tego zdarzenia niczym z filmu sensacyjnego doszło w czerwcu 2023 roku na stacji kolejowej w Węglińcu. Z Niemiec przyjechał tu pociąg wojskowy armii Stanów Zjednoczonych. Wówczas złodzieje wkroczyli do akcji. Mówi Ewa Węglarowicz- Makowska, rzecznik prasowy jeleniogórskiej Prokuratury Okręgowej
Zdaniem prokuratury ci sami sprawcy, którzy skradli amunicję, wcześniej już okradali składy kolejowe. Mechanizm działania był podobny.
Aktem oskarżenia objęto 5 osób: 3 mężczyzn odpowie za kradzieże z włamaniem, za co grozi im do 10 lat więzienia,bo wcześniej byli już sądownie karani i dwóch paserów, którym grozi do 5 lat więzienia. Żadna z tych osób nie przyznaje się do winy.
Reklama
Reklama
