Dolnośląscy sportowcy reprezentujący region na arenach międzynarodowych oraz olimpijskich zostali docenieni przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego za wkład w promocję Dolnego Śląska oraz wybitne wyniki.
Nagrodzeni sportowcy i trenerzy:
1. Joanna Pawlak - jeździectwo
2. Maja Włoszczowska - kolarstwo górskie (za całokształt kariery sportowej)
3. Mateusz Rudyk - kolarstwo torowe
4. Maciej Bodnar - kolarstwo szosowe
5. Joanna Linkiewicz - lekkoatletyka
6. Piotr Małachowski – lekkoatletyka (za całokształt kariery sportowej)
7. Robert Sobera - lekkoatletyka
8. Kornelia Fiedkiewicz - pływanie
9. Alicja Tchórz - pływanie
10. Paweł Juraszek - pływanie
11. Arkadiusz Michalski - podnoszenie ciężarów
12. Aleksander Śliwka – piłka siatkowa
13. Sandra Bernal - strzelectwo sportowe
14. Hubert Hurkacz - tenis ziemny
15. Łukasz Kubot - tenis ziemny
16. Natalia Bajor - tenis stołowy
17. Arkadiusz Gardzielewski - lekkoatletyka
18. Rafał Omelko – lekkoatletyka (za całokształt kariery sportowej)
19. Agata Ozdoba-Błach - judo
20. Adrian Meronk - golf
21. Alan Ogorzałek - pływanie
22. Igor Hrehorowicz - pływanie
23. Wojciech Makowski - pływanie
24. Oliwia Jabłońska - pływanie
25. Lucyna Kornobys - lekkoatletyka
26. Piotr Kosewicz - lekkoatletyka
27. Marta Piotrowska - lekkoatletyka
28. Katarzyna Kozikowska - parakajakarstwo
29. Sławomir Szymański - podnoszenie ciężarów
30. Mariusz Tomczyk - podnoszenie ciężarów
31. Filip Rodzik - strzelectwo sportowe
32. Łukasz Błach - judo
33. Dariusz Łoś - lekkoatletyka
34. Grzegorz Widanka - pływanie
35. Krzysztof Michalski - podnoszenie ciężarów
36. Zdzisław Tolksdorf - tenis stołowy
37. Andrzej Wojtal - pływanie
38. Beata Pożarowszczyk-Kuczko - pływanie
39. Michał Mossoń - lekkoatletyka
40. Małgorzata Niedźwiecka - lekkoatletyka
41. Oliwa Mariusz - podnoszenie ciężarów
42. Ryszard Tomaszewski - podnoszenie ciężarów
43. Yuriy Shychkov - pływanie
44. Wojciech Seidel - pływanie
45. Dawid Nowacki - parakajakarstwo
46. Tomasz Kuś – lekkoatletyka
47. Rafał Mikołajczyk - parakolarstwo
48. Agata Winiarska - karate
49. Igor Lamot - karate
50. Norbert Kurzawski - karate
51. Jakub Foltyn - parakolarstwo
52. Jacek Lamot - karate
53. Ryszard Semik - karate
Reklama
Reklama