• SŁUCHAJ ONLINE
Sukces legnickiego sportowca

Legniczanin Maciej Żuk wywalczył pięć medali i został uznany najlepszym zawodnikiem  XXXIII Mistrzostw Europy w Taekwon-do Maribor 2018. To był życiowy sukces doświadczonego i utytułowanego zawodnika Legnickiego Klubu Taekwon–do. Maciej  Żuk  po pięciu wygranych walkach sięgnął w końcu po swój upragniony tytuł Mistrza Europy w walkach kategorii średniej do 70 kg. W drodze po złoto pokonał kolejno reprezentantów: Bułgarii, Włoch, Białorusi, Rosji oraz Bośni i Hercegowiny. Legnicki zawodnik wywalczył jeszcze trzy srebrne i jeden brązowy medal w turnieju drużynowym i został wybrany najlepszym zawodnikiem mistrzostw.
Dorobek medalowy zawodników z Legnicy uzupełniły trzy brązowe medale wywalczone przez: Magdalenę Kisiel, Wiolettę Miśkiewicz i Pawła Woźniaka – w walkach drużynowych juniorów.
W mistrzostwach wystartowało 642 zawodników z 28 państw. W  klasyfikacji generalnej Polska zajęła 5. miejsce (6 złotych, 13 srebrnych i 15 brązowych medali). Zwyciężyła Rosja. Trenerami męskiej reprezentacji Polski są: legniczanin Łukasz Stawarz, także szkoleniowiec LKT oraz Marcin Wołosz z Gdańska.