• SŁUCHAJ ONLINE
Wiktoria Maciuszek Multimedalistką Mistrzostw Polski w pływaniu

Kilkuset młodych pływaków z całego kraju wystartowało w Mistrzostwach Polski 14-latków w pływaniu na basenie w Olsztynie. Wśród nich legniczanka Wiktoria Maciuszek reprezentująca MKS JUVENIA WROCŁAW z wielkim sukcesem, aż 6-krotnie stawała na podium, zdobywając 2 złote, 3 srebrne oraz 1 brązowy medal. Wiktoria rozpoczęła pierwszy dzień zawodów od srebrnego medalu na dystansie 50 m stylem dowolnym z rewelacyjnym rezultatem 27.23, natomiast na koniec dnia wraz z drużyną wywalczyła vice-mistrzostwo Polski w sztafecie 4x200 m stylem dowolnym. W drugi dzień zmagań Wiktoria wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski na dystansie 50 m stylem motylkowym. Triumfowała z wynikiem 28.66, zaledwie 26 setnych sekundy gorszym od rekordu Polski, jako jedyna łamiąc w finale barierę 29 sekund. Niespełna dziesięć minut później zdobyła kolejny medal. Tym razem brąz na 50m stylem grzbietowym uzyskując rezultat 31.31. Na tym nie skończyła się dobra passa legniczanki, razem z koleżankami z klubu wywalczyły Mistrzostwo Polski w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym. Trzeci dzień zawodów był potwierdzeniem, że młoda zawodniczka jest w bardzo dobrej formie. Kolejny raz stanęła na podium zdobywając vice-mistrzostwo Polski na 100 m stylem dowolnym, uzyskując czas 59.49 oraz w finale A na dystansie 100 m stylem grzbietowym była szósta. Dziś kolejne zmagania innych legniczanek na Mistrzostwach Polski w pływaniu,tym razem wśród 15-latek w Oświęcimiu wystartuje Milena Możdżan, natomiast wśród 16-latek w Ostrowcu Świętokrzyskim Maria Kłusek.