• SŁUCHAJ ONLINE
Sukcesy młodych legnickich szachistów na Dolnym Śląsku i w Niemczech

Szachiści Miedzi Legnica wywalczyli złoty medal drużynowych mistrzostw Dolnego Śląska juniorów w szachach szybkich. Gabriel Karaszewski z kolei został międzynarodowym mistrzem Niemiec do lat 8. W zawodach rozegranych w Przemkowie wystartowało 39 drużyn z wszystkich znaczących klubów z Dolnego Śląska, które zmagały sie na dystansie 7 rund. Legniczanie wygrali 6 meczów, 1 zremisowali i zasłużenie zajęli pierwsze miejsce. Nasz zespól wystąpił w składzie: Elena Lascar, Wiktor Lewandowski, Piotr Kejna oraz Antoni Komendecki. Młody szachista legnickiej Miedzi Gabriel Karaszewski na rozegranych w Sebnitz  zawodach MMN wywalczył srebrny medal. W tym turnieju wystartowało 56 zawodników, którzy zmagali się na dystansie 9 rund. Legniczanin  wygrał 6 partii, 2 zremisował i poniósł 1 porażkę. Jest to kolejny sukces Gabrysia, który jest aktualnym brązowym medalistą mistrzostw kraju juniorów do lat 8.