• SŁUCHAJ ONLINE
Piłkarze Górnika Polkowice ulegli na własnym boisku Stali Rzeszów 1:2

W meczu 20. kolejki piłkarze Górnika Polkowice ulegli na własnym boisku Stali Rzeszów 1:2. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Ernest Terpiłowski. Pomimo porażki polkowiczanie utrzymali pozycję wicelidera. Od dłuższego czasu piłkarze Górnika Polkowice byli ekipą, która nie doznała porażki. Dobra passa została jednak przerwana w meczu ze Stalą. Powtórzył się wynik z pierwszego meczu rundy jesiennej, kiedy to rzeszowianie wygrali u siebie 2:1. Podobnie jak to miało miejsce w meczu z Chojniczanką, pierwsi gola zdobyli rywale. W 29. min. na 1:0 dla gości strzelił Mariusz Sławek. Po zmianie stron drugą bramkę dla rywala dołożył Krystian Pieczara. Minutę po stracie gola, arbiter za faul Marka Opałacza w polu karnym na graczu Stali wskazał na wapno. Lepszy z pojedynku Piotr Głowacki – Jakub Szymański okazał się golkiper zielono-czarnych, dając drugie życie Górnikowi. 15 min. przed zakończeniem spotkania bramkę kontaktową dla gospodarzy zdobył Ernest Terpiłowski. Niestety pomimo dużej przewagi podopiecznych trenera Janusza Niedźwiedzia w drugiej połowie, więcej goli nie padło. W Polkowicach Górnik uległ Stali Rzeszów 1:2.

Górnik Polkowice - Stal Rzeszów 1:2 (0:1)
Bramki: Ernest Terpiłowski 75 - Mariusz Sławek 29, Krystian Pieczara 64

Górnik: 74. Jakub Szymański - 11. Dominik Radziemski, 6. Maciej Kowalski-Haberek, 84. Marek Opałacz, 4. Jarosław Ratajczak (71, 5. Paweł Kucharczyk) - 29. Filip Baranowski (61, 23. Eryk Sobków), 56. Michał Danilczyk, 30. Kamil Wacławczyk (89, 27. Mateusz Baszak), 13. Ernest Terpiłowski - 17. Mariusz Szuszkiewicz, 37. Mateusz Piątkowski (71, 16. Maciej Bancewicz).

Stal: 39. Wiktor Kaczorowski - 15. Dominik Marczuk, 21. Sławomir Szeliga (73, 41. Jakub Szczypek), 26. Łukasz Góra, 37. Piotr Głowacki - 16. Błażej Szczepanek (90, 6. Ramil Mustafajew), 4. Wojciech Reiman, 68. Bartosz Wolski - 10. Krystian Pieczara (65, 7. Grzegorz Goncerz), 9. Rafał Maciejewski (65, 34. Dawid Olejarka), 3. Mariusz Sławek (65, 14. Oktawian Skrzecz).

żółte kartki: Danilczyk - Szczepanek, Góra, Goncerz

sędziował: Jacek Lis (Katowice)

W 68. minucie Piotr Głowacki (Stal) nie wykorzystał rzutu karnego (Jakub Szymański obronił).