• SŁUCHAJ ONLINE
Dublet „Piątka”

Kolejny dublet w tym sezonie w barwach Górnika Polkowice zaliczył Mateusz Piątkowski. W meczu 13. kolejki zielono-czarni pokonali Garbarnię Kraków 2:1.

Przeciwko Garbarni z powodu żółtych kartek nie zagrał Kamil Wacławczyk. Brak kapitana zielono-czarnych był zauważalny na boisku. Szkoleniowiec Górnika dał zatem szansę występu innym graczom. Po raz kolejny nie zawiódł doświadczony Mateusz Piątkowski, który już w 7. min. strzałem głową, wpakował futbolówkę do bramki rywala. 5 minut przed zakończeniem pierwszej połowy Piątkowski podwyższył na 2:0. Po zmianie stron polkowiczanie starali się poprawić swój dorobek bramkowy, jednak zabrakło przysłowiowej kropki nad „i”. W końcówce meczu za faul w polu karnym na graczu Garbarni arbiter podyktował rzut karny, który na gola zamienił Jakub Kowalski. Więcej bramek w Polkowicach nie padło. Górnik odniósł ósme zwycięstwo z rzędu i umocnił się na pozycji lidera II ligi.

Górnik Polkowice – Garbarnia 2:1 (2:0)
Bramki: Mateusz Piątkowski 7, 39 - Jakub Kowalski 90 (k)

Górnik Polkowice: 74. Jakub Szymański - 25. Karol Fryzowicz, 6. Maciej Kowalski-Haberek, 3. Mateusz Magdziak, 77. Piotr Azikiewicz (84, 11. Dominik Radziemski) - 23. Eryk Sobków (79, 13. Ernest Terpiłowski), 20. Rafał Karmelita (68, 8. Bruno Żołądź), 56. Michał Danilczyk, 17. Mariusz Szuszkiewicz (69, 29. Filip Baranowski), 10. Adam Borkowski (80, 27. Mateusz Baszak) - 37. Mateusz Piątkowski.

Garbarnia Kraków: 33. Aleksander Kozioł - 87. Jakub Kowalski, 8. Marek Masiuda, 31. Donatas Nakrošius, 2. Rafał Górecki (69, 32. Bruno Wacławek) - 27. Daniel Morys, 6. Kacper Laskoś (80, 23. Dawid Malik), 21. Tomasz Kołbon, 10. Kamil Kuczak, 15. Grzegorz Marszalik - 5. Artur Balicki (57, 11. Jakub Bąk).

żółte kartki: Karmelita, Danilczyk.
sędziował: Karol Arys (Szczecin).